Vera Akustik

Vera Akustik

Vera, 2004 yılında 4 lise arkadaşı tarafından Denizli’de kuruldu. Lise yıllarında küçük bir prova stüdyosunda kaydedilen ve internete dağılan şarkıları üniversite ve bar konserleri, demo kayıtlar ve nihayetinde Be ‘The Band’ Müzik Yarışması izledi. 2011 yılında Babajim Stüdyoları’nın düzenlediği yarışma ile grup, ilk kez ulusal basında kendine yer buldu.

2012’de kendi adlarını taşıyan ilk EP ‘Vera’ yayınlandı. Brit Rock temelli bu albüm ile müzik yolculuğundaki ilk dönüm noktasını yaşayan grup, bugüne kadar 3 stüdyo albümü, 1 EP ve pek çok single yayınladı. Her yeni şarkısında farklı bir janra göz kırpmasıyla da dikkat geçen grup, yıllar içinde standart bir rock grubundan modern bir müzik grubuna evrilmeyi başardı.

Mutluluk Reklamı, Saklanır Nisan ve Davetsiz gibi hit parçalarla adından söz ettiren Vera, 2020’de yayınladığı Deniz Kabukları ve Sonsuza Kadar ile Türkçe Rock listelerinde peş peşe iki defa ilk sıraya yükseldi.

Vera’nın Cam Kenarı (2021) ile başladığı yeni konsept serinin son parçası, bir bakıma “sezon finali” Sıradan Yaralar, 2 Eylül 2022’de Doğan Müzik Yapım etiketiyle yayınlandı.

Vera, uzun bir aradan sonra konserlerine 28 Ocak’ta Koma Sahnesi’nde, üstelik “jakları da çıkartarak” başlıyor.

Bugüne kadar yüksek sesli sahne şovları ile bilinen Vera, kurulduğundan bugüne ilk kez dinleyicileriyle böylesine sakin bir konseptte buluşacak. Bu konsere özel hazırlanmış şarkı listesi ve akustik düzenlemelerle Vera, 28 Ocak Cumartesi akşamı Koma Sahnesi’nde.