Melisa Karakurt

Melisa Karakurt

Melisa, müzikal yolculuğuna ilkokulda gittiği bir gitar kursuyla başladı. Müziğe olan tutkusunu her geçen gün keşfederek 2015’te İstanbul’a taşınmasıyla aktif bir şekilde müzik yapmaya başladı. O yıl Boğaziçi Caz Korosu seçmelerinde başarılı olup 2017’de Nardis Genç Caz Vokal Yarışması’nda finalist olarak yer aldı. İlk single çalışması olan ‘ Onlarca Yüzlerce Binlerce’ 2018’de yayınlandı. Sonrasında gelen türkü yorumu ‘Bir Fırtına Tuttu Bizi’ en çok dinlenen şarkılarından biri oldu. İlk İngilizce teklisi olan ‘Istanbul’da elektronik bir yapının içerisine yerleştirdiği ud & darbuka gibi etnik enstrümanlar ile kültürümüze göz kırpması dikkat çekti.

Sosyal medya üzerinden yayınladığı cover videoları ve diğer sanatçılar ile yaptığı işbirlikleri ile hatırı sayılır bir dinleyici kitlesine ulaştı.

Yaptığı bestelerde, konudan bağımsız olarak, ‘umut’ un varlığını hep hissettiriyor ve her zaman bir çıkış yolu olduğunu anlatmaya çalışıyor. ‘Hayatta kalan’ olmanın verdiği rehavete hapsolmak yerine her zaman bir sonraki adımın atılması gerektiğine inanıyor. Çünkü gelişimin ve serpilmenin hareket halinde olmak ile geldiğini savunuyor. Bu yüzden hayat yolculuğunda bulunduğu her an’a müziğinin elçiliğiyle dokunabilmek istiyor. Samimiyete ve paylaşıma önem veren Melisa söz- müziği kendine ait olan Türkçe ve İngilizce şarkılarını yayınlamaya devam edecek.