Sıfırla Bir Arasında

Sıfırla Bir Arasında

Dünyanın hızla değiştiği, her gün farklı haberlere uyandığımız, yaşam alanımızı daraltan, tehdit eden koşulların gün geçtikçe çoğaldığı şu günlerde, zamanının tesellisine ve iyileştirici gücüne olan inancımız da gitgide zayıfladı. Geçmişin yıkıntıları ve geleceğe dair korkutucu senaryolar, şimdisini kaybetmiş bir kuşağın çocukları olarak bize her gün farklı cevaplar aradığımız büyük sorular bıraktı.

“Sıfırla Bir Arasında” oyunu bu soruların içinde kaybolmuş, kendi duvarları arasında sıkışıp kalmış dört kişinin hikâyesini anlatıyor. Büyük bir şehirdeki büyük bir apartmanın çatı katında geçen oyun, seyircilerini açtığı küçük pencereden içeri sızmaya, oyun kişilerini ve oynadıkları oyunları farklı açılardan izlemeye davet ediyor. 

“Hiçbir şeyden korkamasan ne yapmak isterdin?”

“Parçalanmış bir şimdinin içinde hapsolan dört kişin gündelik olanla mücadelesi. Dönüşümün zorunlu olduğu noktada yolunu kaybedenlerin, kelimelerini arayanların sesi… Dış dünyanın içeride yarattığı kırılmanın etkisiyle, kendilerine uzak düşen, harekete geçemeyen hiçbir şeye birbirlerine bile dokunamayanların hikâyesi. “

John Osborne’un “Öfke” adlı oyunundan hareketle.

Yazan – Yöneten: Ayşegül TEKİN
Oyuncular: Altay İCİMSOY, Çağdaş TEKİN, Sıla ERKAN, Tuğçe ÇAKIR
Işık Tasarım: Ayşe AYTER
Sahne ve Kostüm Tasarım: Ceren YILMAZ
Afiş Tasarım: Sezen ÖZYILDIZ
Işık Kumanda: Uğur AKSU, Batuhan SEZER
Ses Kumanda: Doğancan YAY
Oyun Asistanları: Elif LEKA, Anıl YILDIRIM
Oyun Fotoğrafları & Teaser: Enes Altuğ AVŞAR
Prodüksiyon: ALT SAHNE